28 Ocak 2020
  • Elazığ6°C

BASIN YOLU İLE DİZAYN

Tonyukuk

31 Aralık 2018 Pazartesi 04:56

      Türkiye basın yayın yolu ile haber alma hakkının zaman içerisinde kartel medya sahiplerinin ekonomik olarak belli bir güce erişmek adına basın kurum ve kuruluşları üzerinden toplumu, sistemi, siyaseti, bürokrasiyi dönüştürme çalışmalarına her zaman şahit olmuştur. Zaman içerisinde siyasi partilerde siyasette etkin hale gelmek adına basın ve medya kuruluşlarına direkt veya dolaylı yoldan sahip olmanın yollarını aramış, elde ettikleri bu güç ile toplumsal algıyı yöneterek iktidarlarını sürekli hale getirmenin mücadelesini vermiştir. Bu gün günümüzde özellikle cemaat denilen Fetö terör örgütünün basın yayın yolu ile elde ettiği güçler, alanlar göz önüne alındığında bu gücü eline geçirenlerin neler yapabileceğini tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

      Bir dönem sadece muhalefet etme adına yayın yapan basın ve medya organlarının yerini şimdi sürekli olarak iktidarı öven ve iktidar yanlısı habercilik anlayışı ile yayın yapmasının en temel sebebi kartelin el değişmesidir.

     Gerek ulusal gerekse yerel bazda vatandaşın haber alma hakkı kapsamında yayın ilkesi ile yayın yapması gerekenler, patronlarının siyasi, sosyal ve ekonomik güç haline gelmesi adına kalemlerini, kameralarını, mikrofonlarını kullanıyorsa tehlike her kes için başlamış demektir.

    Basının içinde ilkeli, tarafsız, doğru habercilik anlayışı ile haber yapan yayın ilkesini devam ettiren kimsenin adamı olmadan doğruları kaleme alan isimleri burdan en kalbi selamlarımla selamlıyorum.

      Kalın sağlıcakla

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.