21 Kasım 2019
  • Elazığ-2°C

FİRMALARIMIZI ULUSLARARASI ARENADA GÖRMEK İSTİYORUZ

FİRMALARIMIZI ULUSLARARASI ARENADA GÖRMEK İSTİYORUZ

Firmalarımızı uluslararası arenada görmek istiyoruz

11 Eylül 2017 Pazartesi 07:31

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban, Elazığ Merkezli Har A.Ş Grup firması Astav Yazılım Genel Müdürü Burak Soylu’yu ziyaret ederek, firmanın Türkiye’nin ‘silikon vadisinde’ yer alacak olması nedeniyle tebrik ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BAŞARI ÖRNEKLERİNİ ARTIRMALIYIZ

Fırat Terknokent’te hizmetlerini 4 yıldan beri sürdüren Har A.Ş. firmasını ziyaret ederek Genel Müdür Burak Soylu ile görüşen Hazarsam Başkanı Çoban, şirketin çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgiler alarak Soylu’yu ve tüm şirket çalışanlarını kutladı. Çoban değerlendirmesinde, “İlimiz gerek üniversitesi, gerek Teknokent gibi altyapı imkanları ve yetişmiş insan gücü ile önemli bir potansiyel oluşturuyor. İşletmelerimizin bu anlamda gerek ürün gerekse hizmet üretimlerini dünya pazarına açmaları, ar-ge ve teknoloji yatırımlarına önem vererek markalaşmaları büyük önem taşıyor.

Har A.Ş. grup bünyesindeki Astav Yazılım bu anlamda almış olduğumuz bilgilere göre çok önemli bir başarı elde ederek, Gebze’de kurulacak olan Türkiye’nin silikon vadesinde yer alacak 28 şirketten biri olmayı başarmıştır. Yazılım alanında Türkiye’nin çok önemli firmaları ile yarışan ve bu başarıyı elde eden firmamızı kutluyorum. Bu çok önemli bir başarı ve yerel işletmelerimiz için bir rol model niteliğindedir. İlimizin potansiyelinin çok daha büyük olduğunu inanıyor, uluslararası arenada firma sayımızın yükselmesini temenni ediyorum” dedi.

4 YILLIK EMEĞİN SONUCU

Har A.Ş. firması Genel Müdür Burak Soylu da Çoban’a teşekkür ederek, başarının 4 yıllık bir emeğin sonucu olduğunu söyledi. Soylu, firmalarının turizm, savunma sanayi ve enerji yazılım projesiyle ABD’deki silikon vadisi modeliyle, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Gebze’de kurulacak olan bölgeye kabul edilen 28 firmadan biri olduğunu ifade etti. Soylu ziyarette yaptığı değerlendirmede “4 yıllık bir emeğin sonucunda hazırlamış olduğumuz projenin Türkiye’nin en büyükleriyle yarışıp 28 şirketten biri olması bizim için çok önemli bir gurur oldu hedefimiz yaptığımız milli yazılım projeleriyle silikon vadisiyle eşleşip kendi alanımızda Dünya’ya sunabileceğimiz yazılımlar üretmektir. İnşallah başaracağız” dedi.

 

HAZAR STRATEJİİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.